مقالات و مطلب خواندنی

رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان نیشابور از لایروبی پایین دست کانال رئیسی و تنقیه پل آن خبر داد.

 :

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ، مجید مفیدی فر رییس اداره راهداری شهرستان نیشابورگفت : اجرای عملیات لایروبی کانال رئیسی با کارکرد 30 روز دستگاه و همچنین تنقیه پل آن با 90 نفر روز نیروی راهدار انجام شد.

مفیدی فر خاطرنشان کرد : پل رئیسی در 25 کیلومتری شهرستان و در محور نیشابور کاشمر واقع شده و یکی از پل ها حساس منطقه است که ارتباط بین شهرستان نیشابور با شهرستان کاشمر ، بردسکن ، کوهسرخ و ریوش را برقرار کرده است.

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان نیشابور گفت : سیلاب ها فصلی و شیب کم در این نقطه و هدایت سیلاب توسط کشاورزان منطقه جهت آبیاری مزارع باعث بالا آمدن کف کانال رئیسی و همزمان بسته شدن دهانه پل های آن میشود .

وی با اشاره به عملیات لایروبی کانال و تنقیه پل ها در نیشابور گفت : در محور های روستای غزل آقول ، ساقی بیک ، بابا بهلول ، فدیشه ،گلبوی پایین و ریگی عملیات لایروبی کانال و تنقیه پل توسط راهداران نیشابوری در سال جاری انجام شده است.

مفیدی فر در پایان هزینه لایروبی و تنقیه پل ها را بالغ بر 150 میلیون تومان اعلام کرد وگفت : اجرای عملیات لایروبی کانال و تنقیه پل ها با استفاده از دستگاه ها ، تجهیزات و نیروهای انسانی این اداره انجام شده است .

ادامه مطلب
دوغارون فعال ترین مرز ایران و افغانستان.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه از نظر صادرات و واردات با کشور افغانستان، فعال ترین مرز کشور، دوغارون است، گفت:با توجه به آمار، بیش از 60 درصد مبادلات تجاری با افغانستان از این مرز صورت می گیرد که این خود نشان دهنده اهمیت استراتژیک مرز دوغارون می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، داریوش امانی در جریان سفر خود به استان خراسان رضوی، از محوطه مرز دوغارون بازدید کرد.

وی در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص مدیریت واحد مرزها در کشور گفت: براساس مصوبه دولت و دستور ریاست محترم جمهوری در خصوص مدیریت واحد مرزی و اختیارات ویژه به پایانه های مرزی، در سه ماه گذشته اختیاراتی به وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای داده شد که براین اساس قرار بر این شد تا اقدامات موثری در مرزها صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یکی از اشکالات در پایانه های مرزی در کشور را استقرار بسیاری از دستگاه های اجرایی در نقطه صفر مرزی برشمرد و ادامه داد: همین امر سبب ایجاد ناهماهنگی، ترافیک و گرفتاری های زیادی در محوطه مرزی شده است.

وی افزود: این موارد به طوری است که در برخی از مرزها حدود 16 دستگاه و ارگان در همان منطقه به فعالیت می پردازند که این خود مستلزم مدیریت واحدی در این مناطق جهت ایجاد هماهنگی است.

امانی اضافه کرد: در خصوص این امر در شورای ساماندهی مرزها بحث های اساسی مطرح می شود تا فرآیند ها در مرزها اصلاح شود و به خواسته فعالان بخش خصوصی در خصوص سرعت بخشی ارائه خدمات در مرز جامع عمل بپوشانیم، چرا که مرز محل عبور است و نه توقف. بر همین اساس تلاش ما این است که این فرآیندها و کارهای اداری و تشریفاتی و سایر موارد غیر ضرور مستقر در منطقه مرز به پس کرانه ها منطق شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه در حال حاضر مرز بازرگان برای اجرای طرح مدیریت واحد به عنوان اولین مرز در کشور در نظر گرفته شده است، افزود: پیش بینی می‌شود در اردیبهشت ماه سال آتی طرح مدیریت واحد پایانه های مرزی در این مرز اجرایی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص افزایش گذرگاه های مرزی ایران با پاکستان نیز به افتتاح و بازگشایی مرز ریمدان به عنوان دومین مرز بین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی مرز ریمدان می‌توان شاهد رشد اقتصادی و فرهنگی بود چرا که ۲ کشور ایران و پاکستان دارای روابط دیرینه اقتصادی، تاریخی و فرهنگی بوده و در ۲۶ اسفند ماه سال جاری سومین مرز زمینی با این کشور نیز در پیشین افتتاح خواهد شد.

امانی همچنین در خصوص تجهیز جاده های کشور به دستگاه های الکترونیکی نیز گفت: سازمان براساس برنامه های دانش محور گام برداشته و ساماندهی جاده‌های مرزی یکی از مهمترین برنامه های پیش روی این سازمان در سال آینده می باشد و با توجه به اینکه استان خراسان رضوی چهار مرز رسمی با کشورهای همسایه دارد جاده های منتهی این استان به مرزها توسعه خواهند یافت.

وی در خصوص مرز دوغارون نیز گفت: گمرک مرزی دوغارون یکی از مهمترین و فعال ترین کانون های اقتصادی کشور به شمار می رود که از نظر استراتژیک، صادرات و حوزه مسافری از جایگاه ویژه برخوردار است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به قدمت فضاهای موجود اداری و خدماتی در پایانه مرزی دوغارون اشاره کرد و افزود: طرح ساماندهی و بازسازی پایانه مرزی دوغارون در دستور کار قرار دارد که عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک شروع خواهد شد و امید است با این اقدام بتوان گام های موثر در حوزه افزایش خدمات و ارتقای تعامل بین ایران و افغانستان برداشت.

امانی با بیان اینکه مرز دوغارون به عنوان یکی از مرزهای قدیمی ایران با افغانستان محسوب می شود، افزود: نیاز است در اسرع وقت طرح جامع در این مرز پیاده شود و اقداماتی از قبیل ایجاد سالن مسافربری جدید، بازسازی سایر ساختمان ها و پارکینگ ها و سایر امکانات زیربنایی ایجاد شود که همه این موارد در برنامه های تدوین شده برای این مرز وجود دارد و بودجه آن هم پیش بینی شده است.

بازنگری در طرح جامع مرز دوغارون


مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل جاده‌ای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در این دیدار با تصریح اینکه مرز دوغارون هم از لحاظ ترانزیت و هم صادرات و واردات مهم ترین مرز جمهوری اسلامی ایران با کشور افغانستان است، افزود: بخشی از مشکلات در این مرز به ساختارهای موجود و حاکم در کشور افغانستان بر می گردد، به طوری که صورت جلسات کمیته مشترک این مرز نشان دهنده عدم احتمام جدی از طرف افغانستانی بابت ساماندهی و ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی در مرز دوغارون است. به طوری که به عنوان مثال تنها موضوع اضافه کردن یک باسکول در سمت افغانستان در بیش از 4 جلسه مطرح و پیگیری می شود و به نتیجه ای نیز نمی رسد.

جواد هدایتی با اشاره به آتش سوزی اخیر در مرز اسلام قلعه، بیان داشت: پس از وقوع حادثه آتش سوزی در سمت افغانستان در محوطه این مرز، در سمت ایران اراده‌ای شکل گرفت تا به سراغ بازنگری طرح جامع مرز دوغارون رویم و با ایجاد ساختاری جدید، تحرک پذیری مرز را افزایش دهیم. در همین زمینه باید بخشی از فعالیت های مرزی را به پس کرانه منتقل کنیم.


ادامه مطلب
آشنایی با حمل و نقل کالای داخلی فولادیار.

شرکت حمل و نقل کالای داخلی فولادیار

تاریخچه

شرکت حمل و نقل داخلی کالای فولادیار در تاریخ 20/11/83 به صورت سهامی خاص تحت شماره 2061  دراداره ثبت شرکتهای شهرستان نیشابوربه ثبت رسیده است.پروانه فعالیت شرکت درزمینه حمل ونقل جاده ای در تاریخ 1/10/1383 توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی صادر شده است که هر دو سال نیز تمدید می گردد.

موضوع فعالیت شرکت بر اساس مفاد ماده 2 آخرین اساسنامه مصوب.

فعالیت اصلی :

Ø    حمل و نقل داخلی کالا از مبداء شهرستان نیشابور به سایر نقاط کشور و همچنین ایجاد هر گونه شعب یا نمایندگی با کسب موافقت قبلی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور.

Ø    انجام امور بازرگانی مرتبط با موضوع شرکت در قالب انجام امور گمرکی و ترخیص محموله های صادراتی مجتمع فولاد خراسان

فعالیت های فرعی:

Ø    سرمایه گذاری و مشارکت با اشخاص

 

ادامه مطلب

کلیه حقوق کپی رایت © 2024 برای ثبت گشرکت های تعاونی فولادیار محفوظ است