مقالات و مطلب خواندنی

پیام تبریک مدیرعامل گروه شرکت های تعاونی فولادیار به مناسبت روز کارگر.

(( روز کار و کارگر بر تمامی کارگران، این سربازان فداکار جبهه ی تولید در سال رونق تولید گرامی باد ))
سلام و عرض ادب و احترام
چشمه سار زلال زندگی، با کار و تلاش جلا و روشنی می یابد و کارگران، پیشگامان این حیات بدیع و روشن آفرینند که با اعتماد به همت و حمیت ایرانی دل را به نور ایمان برافروخته و دست ها را با تحول و شکوفایی همراه می سازند.
کار مایه ی حیات زندگی ست و چرخش دست و بازوان پرتوان کارگران باعث چرخش چرخه های صنعت جامعه و امتداد رگه های حیات در مجاری هستی است.
کارگر عزیز؛ نامت که شکوه کار و تکاپوست، تنها واژه ی ماندگار روزگارست. توان دستهایت ستودنیست و خوشا عرق جبینت که خداوند آن را پاس می دارد.
تهنیت باد هر روز تاریخ به نامت...روز کار و کارگر را به شما همکاران گرانقدر و کارگران پر تلاش عرصه ی کار و تولید، تبریک و تهنیت عرض نموده و برایتان از درگاه احدیت، بهروزی و سلامتی همراه با عاقبت بخیری را مسئلت می نمایم.
دست های پرتلاشتان پر برکت باد

ارادتمند: سید محمدعلی موسوی فرد

ادامه مطلب
لوح افتخاری دیگردرکارنامه گروه شرکت های تعاونی فولادیار در کنار مجتمع فولاد خراسان..

گروه شرکت های تعاونی فولادیار این بار با افتخاردیگر از اداره کار و امور اجتماعی در کنار مجتمع فولاد خراسان به عنوان کارفرمای نمونه استان لوح و تندیس خود را از معاون محترم اقتصادی استاندار جناب آقای مهندس رسولیان و مدیر کل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان جناب آقای مهندس سنجری دریافت کرد تا بدینوسیله کار نامه افتخارات خود را بیش از پیش افزایش دهد وگامی دیگردر مسیرموفقیت خود بردارد.

ادامه مطلب
افتتاح 200 دستگاه واگن باری لبه بلند شرکت فولاریل توس.

افتتاح 200 دستگاه واگن باری لبه بلند شرکت فولاریل توس از گروه شرکت های تعاونی فولادیار با حضور مهندس رزم حسینی استاندارام محترم خراسان رضوی، نمایندگان محترم مردم نیشابور سرکار خانم چنارانی و دکتر گرمابی ، مدیر کل راه اهن خراسان معاونین استاندار و مدیران کل استان، و سایر مقامات شهرستان

ادامه مطلب
برای نخستین بار در تاریخ صنعت حمل و نقل ریلی کشور ، بارگیری شمش فولاد صادراتی در واگن های لبه بلند توسط شرکت فولادریل توس.

شرکت فولادریل توس بعنوان اولین شرکت حمل و نقل ریلی کشور که با مشارکت شرکت تعاونی فولادیار (متعلق به پرسنل فولاد خراسان) و شرکت راه آهن حمل و نقل (متعلق به صندوق پس انداز کارکنان راه آهن ج.ا.ا) در سال 1390 تأسیس گردیده است، همواره کمک به توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور ، رفع موانع و مشکلات این حوزه و تدبیر راهکارها و شیوه هایی برای کاهش هزینه های بارگیری و حمل واگنها و بهینه سازی شیوه های مزبور را در دستور کار خود داشته و طی سالهای فعالیت خود با اتکا به همین نگرش و دیدگاه ، اقدامات شایان توجهی را نیز صورت داده است که از جمله این اقدامات شجاعانه و متکی بر توان متخصصین و نیروی انسانی بومی و سرلوحه قراردادن راهبرد مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی میتوان به اختصار به مواردی اشاره نمود.
- برای اولین بار در کشور توسط شرکت فولادریل توس تعمیر لکوموتیو مانوری بدون حضور و استفاده از کارشناسان خارجی و صرفاً با اتکا به توان متخصصین این شرکت صورت پذیرفته است.
- برای اولین بار حمل و ارسال محصولات شمش صادراتی مجتمع فولاد خراسان از دپوی محصولات توسط شرکت فولادریل توس با استفاده از واگنهای لبه کوتاه به میزان 10هزار تن انجام گرفته است.
- برای اولین بار حمل کنستانتره سنگ آهن توسط واگن از مجتمع سنگ آهن مرکزی واقع در بافق به مجتمع فولاد خراسان توسط شرکت فولادریل توس محقق گردیده است.
و اکنون در ادامه این مرز شکنی ها و عبور از موانع توسط شرکت فولادریل توس ، برای اولین بار در تاریخ صنعت حمل و نقل ریلی کشور، بارگیری و حمل شمش فولاد از مجتمع فولاد خراسان در واگنهای لبه بلند با موفقیت انجام شده است که این ابتکار دشوار و هوشمندانه شرکت فولادریل توس موجب صرفه جویی در هزینه ها، جلوگیری از سیر واگنهای خالی در مسافتی حدود 1200 کیلومتر و عملاً افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت سودآوری حائز اهمیت این شرکت گردیده است . امری که تا پیش از این توسط کارشناسان حوزه حمل و نقل ریلی، کاری دشوار و حتی نشدنی عنوان شده بود با تلاش و درایت مدیران شرکت فولادریل توس و کلیه متخصصان و نیروهای متبحر این شرکت، شرکت تعاونی فولادیار و مجتمع فولادخراسان به تحقق پیوست تا یک بار دیگر شرکت فولادریل توس با هوشمندی، برنامه ریزی و کوشش بی وقفه، مانع دیگری را از پیش رو برداشته و رکورد دیگری را به نام خود در تاریخ صنعت حمل و نقل ریلی ایران اسلامی به ثبت برساند.

ادامه مطلب
ارتقاء توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور با تلاش شبانه روزی در شرکت فولادریل توس.

ارتقاء توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور با تلاش شبانه روزی در شرکت فولادریل توس
شرکت فولادریل توس بعنوان نخستین شرکت حمل و نقل ریلی شرق کشور با مشارکت شرکت تعاونی فولادیار (متعلق به پرسنل فولاد خراسان)و شرکت راه آهن حمل و نقل(متعلق به صندوق پس انداز کارکنان راه آهن ج.ا.ا) با هدف ارتقاء توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور بالاخص در منطقه شرق ایران بزرگ در سال 1390 تأسیس گردید. این شرکت با دارا بودن 700 دستگاه واگن ملکی و استیجاری، شریان حیاتی فعالیت بی وقفه مجتمع فولاد خراسان در تولید و عرضه محصولات فولادی را یاری می رساند و علاوه بر آن بخشی از وظیفه خطیر حمل و نقل در حوزه ریلی کشور را نیز عهده دار است، این شرکت از زمان تأسیس تا کنون 5 میلیارد و 600 میلیون تن کیلومترجابجایی بار را انجام داده است که معادل بیش از 5 میلیون تن انواع محصولات معدنی و فلزی است. این حجم عظیم با بیش از 8300 واگن باری جابجا گردیده است که این میزان بار معادل بهره گیری از 235 هزار کامیون جهت جابجایی می باشد. که حاکی از میزان بالای صرفه جویی در هزینه ها، کاهش چشمگیر مصرف سوخت، کمک به حفظ هوای پاک و محیط زیست، کاهش قابل توجه ترافیک جاده ای و به تبع آن کاهش تصادفات و سوانح جاده ای و تلفات جانی و مالی هم وطنان مان می باشد.
ازآنجاکه هدف گذاری و چشم انداز این شرکت پویا و فعال، رسیدن به یک هزار دستگاه واگن باری ملکی تا سال 1404 می باشد، از همین رو از سال 1393 شروع به خرید و افزایش تعداد واگنهای ناوگان حمل و نقل خود نمود و 50 دستگاه واگن باری از شرکت واگن سازی پارس خریداری نمود که در سال 1395 وارد ناوگان حمل و نقل گردید و در سال 1396 نیز 100 دستگاه واگن باری با شرکت آروین تبریز قرارداد منعقد نمود، که پس از ساخت وارد شبکه ریلی کشور گردیدند. با این وجود بدلیل محدودیت تولید کارخانجات داخلی ساخت واگن و به منظور دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده شرکت و عزم و اراده جدی مدیران مجموعه برای توسعه و ارتقاء شبکه حمل و نقل ریلی ، قرارداد خرید 200 دستگاه واگن لبه بلند حمل مواد معدنی به ارزش 9.080.000 یورو را با سازندگان کشور روسیه منعقد نمود که با تلاش شبانه روزی شرکت فولادریل توس، واگنهای مزبور در سال 1397 تحویل و وارد شبکه ریلی کشور گردید تا یاری گر حوزه حمل و نقل ریلی کشور در پهنه وسیع جمهوری اسلامی ایران باشد .
شرکت فولادریل توس با نگاهی دقیق و مدبرانه به حوزه حمل و نقل ریلی و توجه به نیازها و ضرورتهای این عرصه همچنان با دقت ، سرعت و با برنامه ریزی مدون در حال پیشبرد اهداف و برنامه های خود بوده و امیدوار است روز به روز سهم بیشتری در خدمت رسانی به مردم شریف ایران در حوزه حمل و نقل ریلی داشته باشد.

ادامه مطلب
حمل شمش توسط واگن لبه بلند اولين تجربه در شبكه ريلي كشور.

اعضاء محترم هيأت مديره شركت فولاد ريل توس
با سلام و احترام
با عنايت به تدابير انديشيده شده و بمنظور استفاده بهينه از فرصتها با توجه به وضعيت فعلي شركت و فراهم نبودن شرايط دو سربار كردن واگنها تا كنون،
بحول قوه الهي با هماهنگي كه با معاون محترم فروش فولاد خراسان جناب مهندس پارسا و مدير محترم فروش جناب مهندس بختياري بعمل آمده، مقرر گرديد كه محصولات صادراتي شمش فولاد خراسان توسط ٤٠٠ دستگاه واگنهاي ملكي اينشركت انجام پذيرد .
شايان ذكر است واگنهايي نيز كه به امر ترانزيت تخصيص داده شده بود در مراجعت از بندر عباس ، از گلگهر گندله به فولاد خراسان حمل و در برگشت نيز از مجتمع فولاد ، شمش به بندر عباس حمل خواهيم نمود .
تحقق اين مهم يعني در آمد بيش از دو برابري شركت !
ضمناً جهت مزيد استحضار عزيزان حمل شمش توسط واگن لبه بلند اولين تجربه در شبكه ريلي كشور بوده كه توسط اينشركت انشالله در شرف انجام ميباشد.(تا اين لحظه ٦ واگن بارگيري شده است)
بر خود وظيفه مي دانم در همينجا از مساعدت و همكاري همه بزرگواران و مديران و معاونين و مسئولين فولاد خراسان و گروه شركتهاي فولاد يار بويژه جناب مهندس پارسا و مهندس بختياري و همچنين جناب مهندس ماتوري كه الحق و ولانصاف با لطف و عنايت ويژه اي در انجام و تحقق اين مهم ما را ياري كردند تقدير و تشكر نمايم .
با سپاس
ارادتمند : ميلانلو (مدیرعامل شرکت فولادریل توس)برادر عزیز و ارجمندم ، اقای مهندس میلانلو بزرگوار
با سلام و عرض ادب ،،،،،
از زحمات خالصانه حضرتعالی و مدیریت عالمانه و حکیمانه شما و همه عزیزانی که در این کار بینظیر نقش داشتند ، مخصوصا اقای ماتوری این مرد زحمتکش و پر تلاش بی ادعا ، صمیمانه و از اعماق قلبم تشکر و قدردانی میکنم ، ارادتمندم موسوی فرد (رئیس هیات مدیره فولادریل توس)

ادامه مطلب
اعلام سود سی درصدی هر سهم در مجمع عمومی سالیانه شرکت تعاونی فولادیار.


به گزارش روابط عمومی فولاد خراسان بیست و دومین مجمع عمومی سالیانه شرکت فولادیار برای سال مالی 1396 در روز بیستم تیر ماه سال جاری در سالن اجتماعات فولاد خراسان با حضور جناب آقای مهندس احمدی مدیر عامل وجمعی از معاونین، مدیران وکارکنان محترم شرکت مجتمع فولاد خراسان، کارکنان پرتلاش شرکت تعاونی خدمات فنی اداری فولادیار، با تعداد 445 نفر از سهامداران معزز این شرکت برگزار گردید.
در ابتدای جلسه، آقای موسوی فرد مدیر عامل شرکت، ضمن خیر مقدم به حضار، گزارش اهم فعالیتها وبرنامه های آتی را قرائت نموده وضمن اعلام سود چهل و دو میلیارد ریالی شاخص ها ورشد آماری سال 96 را نسبت به سالهای قبل اعم از تغییرات در تعداد اعضاء و میزان سرمایه و درآمد برشمردند. در ادامه و با تصویب صورتهای مالی جناب آقای مهندس احمدی مدیر عامل محترم شرکت مجتمع فولاد خراسان که در طول سالهای اخیر در تمام مجامع سالیانه این شرکت تعاونی حضور یافته اند، ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در به ثمر نشستن این سود، رشد آماری فعالیتهای سال 96 وسود گزارش شده را مثبت دانسته واظهار امیدواری کردند که با توجه به انتخابات هیات مدیره، افراد شایسته و موثر در سکان مدیریت شرکت قرار گیرند .
این مجمع توسط آقایان مهندس بهروز اسماعیلی به عنوان رئیس، مهندس فرشید فضیلتی نائب رئیس، علیرضا بیاتی منشی جلسه وآقایان علیرضا رضایی، جعفر بخشی، حمید رضا صاحبکار و ایوب کامیار به عنوان ناظرین جلسه اداره شد.
به گزارش طنین سود هر سهم در مجموع گروه شرکت های تعاونی فولادیار بعد از کسر اندوخته های قانونی واحتیاطی وتصمیمات مجمع، به ازاء هر سهم ده هزار ریالی سه هزار وشصت و هشت ریال (معادل 30.6% سود سالیانه) تعیین شد که به سهامداران به نسبت تعداد سهام و مدت عضویت ایشان تخصیص می یابد. همچنین تعداد اعضاء شرکت تعاونی فولادیار از926 نفر در سال 1395 به 969 نفر در زمان برگزاری این مجمع رسیده است. انتظار می رود باتوجه به سود اعلام شده و همچنین تصویب افزایش سرمایه از محل سود تقسیمی، سرمایه این شرکت تعاونی به بیش از 150 میلیارد ریال تا پایان سال جاری افزایش یابد.
در خاتمه جلسه برای انتخاب اعضاء اصلی وعلی البدل هیات مدیره، اخذ رای مخفی (کتبی) بعمل آمد ودر نتیجه_ بترتیب آراء_ آقای مهندس محمد رضا شفیعیان، آقای سید محمد علی موسوی فرد، آقای امیر اکبرآبادی، آقای حسین یحیی آبادی و آقای رحمت الله یزدانی به سمت اعضاء اصلی هیات مدیره و آقایان غلامعلی رجب پور و رسول مرسولی به سمت اعضاء علی البدل هیات مدیره برای مدت سه سال انتخاب گردیدند .

ادامه مطلب
((فولادیار باز هم در صدر بهترین های استان)).


پیروزی پرشی دارد به بلندای آسمان که همواره دل را شاد و لحظه ها را مانگار می سازد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولادیار : همایش تقدیر از تعاونی برتر استانی در روز چهارشنبه مورخ 14 شهریور ماه 97 در محل سالن همایشهای ادارة کل تعاون استان خراسان رضوی ( تلاش) با حضور استاندار محترم، ریاست ادارة کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ریاست اتاق تعاون استان و جمعی از مسئولان استانی برگزار گردید که باری دیگر شرکت فولادیار بارقه های تلاش، آفرینش و بالندگی را برای ششمین سال به منصه ظهور گذاشت و در این مراسم لوح تقدیر و تندیس اولین شرکت تعاونی برتر استان توسط استاندار معزز و محترم به آقای مهندس موسوی فرد مدیرعامل و نماینده گروه شرکتهای تعاونی فولادیار تعلق و تقدیم گردید.

ادامه مطلب
برگذاری مجمع عمومی عادی سالیانه سال 95.

با سلام، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت تعاونی فولادیار در روز شنبه مورخه ۲۴ تیر، ساعت ۱۶.۰۰ در محل سالن اجتماعات شرکت برگزار، پس از رسمیت جلسه و انتخاب هیات رئیسه و تلاوت آیاتی چند از کلام ... مجید، و استماع گزارش هیات مدیره به مجمع، آقای مهندس احمدی مدیرعامل محترم شرکت محسنات تعاونی ها را بر شمردند و از تلاشهای هیات مدیره در اداره این شرکت با توجه به گستردگی ابعاد آن و برنامه های توسعه ای آتی تشکر نمودند و از همکاران درخواست نمودند در جهت تامین منافع بلند مدت سهامداران، در تامین منابع مالی مورد نیاز توسعه های تعاونی ، در قالب موافقت با عدم توزیع سود و مشارکت در افزایش سرمایه، با هیات مدیره مساعدت نمایند.
پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت و تصویب صورت های مالی، مجمع با عدم توزیع سود (۱۹۶۲ ریال به ازای هر سهم قبل از کسر کسورات قانونی) به منظور تقویت بنیه مالی تعاونی فولادیار در راستای تحقق اهداف و استراتژی های شرکت موافقت نمود.

ادامه مطلب
آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تعاونی خدمات فنی اداری فولادیار ( نوبت دوم ).

آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تعاونی خدمات فنی اداری فولادیار ( نوبت دوم )
بدینوسیله از کلیه سهامداران محترم شرکت دعوت بعمل می آید تا در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت (نوبت دوم ) مربوط به دورة مالی منتهی به 30/12/95 حضور بهم رسانند.
دستور جلسه:
1- استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی.
2- طرح و تصویب صورتهای مالی شامل صورت حساب سود و زیان و ترازنامه منتهی به 30 اسفند 1395.
3- طرح و تصویب و اتخاذ تصمیم نسبت به تعیین ذخایر و تقسیم سود سهام اعضای شرکت در سال 1395.
4- طرح و تصویب افزایش سرمایه.
5- طرح و تصویب پاداش کارکنان و هیئت مدیره و مدیرعامل.
6- طرح و تصویب تغییرات بعمل آمده در سرمایه سهام و اعضای شرکت در سال 1395.
7- طرح و تصویب بودجه پیشنهادی برای سال مالی 1396.
8- اعطای مجوز تفویض اختیار به هیئت مدیره جهت دریافت تسهیلات از بانکها ومؤسسات مالی و اعتباری.
9- تعیین روزنامه کثیرالانتشار.
10- تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره.
11- انتخاب حسابرس و بازرس قانونی برای سال 1396.
محل برگزاری جلسه: نیشابور- کیلومتر 15 جاده نیشابور به شهر فیروزه، سایت مجتمع فولاد خراسان، سالن اجتماعات.
زمان: چهارشنبه مورخ 21/04/1396 ساعت 16:00
ضمناً هر عضو می تواند 3 وکالتنامه و غیر عضو یک وکالتنامه به همراه داشته باشد.
توضیحات: سهامدارانی که تمایل به معرفی وکیل برای شرکت در جلسه مجمع عمومی را دارند می توانند تا 5 روز قبل از برگزاری مجمع برای تأیید و تصدیق وکالت، وکیل و موکل به همراه هم، همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 9 صبح لغایت 14 با همراه داشتن مدارک مثبته به نشانی: نیشابور- کیلومتر 15 جاده نیشابور به شهر فیروزه، جنب سایت مجتمع فولاد خراسان، شرکت تعاونی فولادیار دفتر نماینده مقیم بازرس مراجعه نمایند.
با تشکر
شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
جلسه معارفه مدیرعامل جدید گروه شرکت های تعاونی فولادیار.

جلسه تودیع مدیرعامل قبلی و ومعارفه مدیرعامل جدید  شرکت تعاونی فولادیار،شنبه مورخه 96/03/06 باحضورمدیریت محترم عامل فولاد خراسان،برخی ازمعاونین ومدیران فولادخراسان واعضای هیات مدیره شرکتهای گروه تعاو نی فولادیارساعت 16.00 درمحل سالن اجتماعات تعاونی فولادیاربرگزارشد.
دراینجلسه ازخدمات آقای حدادبعنوان مدیر عامل فعلی قدردانی وآقای موسوی بعنوان مدیرعامل جدیدمعرفی شدند.
در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ... مجید رئیس هیات مدیره تعاونی فولادیار دلایل جابجایی مدیر عامل فعلی را گستردگی فعالیتهای گروه و نیاز به تمرکز آقای حداد بر مباحث تجاری و بازرگانی در قالب شرکت اقتصادگستر اعلام و نکاتی بشرح زیر را عنوان نمودند:
عناوین سخنرانی رئیس هیات مدیره جناب آقای مهندس سروری
1. تقدیر از جناب آقای حداد و تلاشهای ایشان در طی این سالها و بکارگیری تجارب ایشان در بخش بازرگانی و تجارت
2. تشکر از جناب آقای مهندس احمدی و حمایت های ایشان و مجتمع فولاد خراسان
3. معرفی کلی از توانایی های و تجارب جناب آقای مهندس موسوی و تقویت فولادیار در کنار جناب آقای حداد
4. نیاز فولادیار بر ادامه حمایت های فولاد خراسان در جهت پیشرفت
5. تعهد فولادیار بر جلب رضایت مجتمع فولاد خراسان همچنان مانند گذشته
6. مشارکت موفق فولادیار در کلیه پروژه ها مجتمع فولاد خراسان بخصوص پروژه های عمرانی و صنعتی فولادسازی 2
7. تاکید بر شرکت در مناقصات و رقابت با دقت و حساسیت بیشتر در کنار کلیه شرکت های متقاضی
8. سرمایه گذاری در بحث کارخانه آهک در دستور کار با توجه به تجارب جناب آقای موسوی
9. گزارشی از وضعیت 200 دستگاه واگن فولادریل توس ( 100 دستگاه در حال استفاده و 100 دستگاه تعهد شده) و مذاکره با یک کمپانی چینی برای 200 دستگاه دیگر.
10. اعلام آمادگی در خصوص نگهداری و تحویل میلگرد در انبار تهران تحت نظارت مجتمع فولاد خراسان

سپس از جناب آقای حداد درخواست شد تا گزارش فعالیتهای انجام شده در دوره تصدی خود را به استحضار جلسه برسانند


عناوین سخنرانی جناب آقای حداد 
1 - خلاصه ای از فعالیت ها و و افتخارات کسب شدهدر دوران 12 ساله تصدی مدیر عاملی ایشان در شرکت تعاونی.
- تعاونی برتر ملی سال 94
- تعاونی برتر پنج دوره استانی 
- کارفرمای نمونه استان در سال 94و...) 
2 - خلاصه از تاسیس شرکت های اقماری و ترتیب و علل ایجاد آنها
3 - تشکر ویژه از جناب آقای مهندس احمدی و معاونین محترم ایشان در جهت حمایت از فولادیار
4 - تشکر از هیات مدیره تعاونی همسو و همگام در این دوران
5 - تشکر و تقدیر از پرسنلی که در سالهای سخت مالی در کنار فولادیار بودند و تلاش خودرا مضاعف کردند
6 - تبدیل شدن سرمایه تعاونی از 200 میلیونتومان با 700 میلیون بدهکاری در زمان شروع تصدی مدیر عاملی و تحویل آن با سرمایه 10 میلیارد تومانی
7 تبدیل شدن سرمایه سهامداران از 300 هزار تومان به 17میلیون تومان.

سپس از جناب آقای مهندس موسوی درخواست شد تا نسبت به معرفی و ارایه برنامه های خود اقدام نمایند

عناوین سخنرانی جناب آقای موسوی 
1. شروع سخنرانی با تبریک ماه مبارک و قدردانی از حضور پرشور و شکوه مردم در حماسه 29 اردبیهشت و آرزوی موفقیت برای دولت تدبیر و امید و با هبستگی و همسو شدن گامی رو به جلو برای صنعت کشور 
2. معرفی خود و سوابق و فعالیت های صنعتی در سطح استان
3. بیان برخی اهداف و برنامه ها شرکت در چند حوزه :
a. توسعه فعالیت ها و ایجاد تنوع در ارایه خدمات با تکیه بررشد و تقویت مزیت های رقابتی و بهره مندی از فرصت ها از طریق شناسایی نیاز مشتریان و تامین رضایت حداکثری آنها با اولویت صنعت فولاد در محور 3 گانه (تامین موارد اولیه ، گسترش خدمات حمل و نقل مواد اولیه و محصولات ، توسعه کیفی خدمات پیمانکاری عمومی وفنی )
b. تمرکز بر توسعه ، تعمیق و بهینه سازی کمی و کیفی روابط و همکاری بین شرکت ها با هدف هم افزایی و بهره وری در جهت ایجاد زنجیره ارزش
c. شناسایی ، جذب و به کارگیری منابع مالی به منظور استفاده در طرح توسعه وبهبود شرکت های گروه 
d. بازنگری و تدوین برنامه های استراتژیک هلدینگ و شرکت های تابعه (شامل برنامه ، مدل ارزیابی عملکرد ، اصلاح ساختار سازمانی و فرآیند ها) با نگاهی ویژه و هدفمند به الگوبرداری از شرکت های موفق داخلی
e. انجام برنامه ریزی جهت ارتقای رضایت مندی ، انگیزش توانمندی و بهره وری سرمایههای انسانی
f. برنامه ریزی جهت ارائه گزارشات دوره ای و پایش عملکرد به هیات مدیره محترم

سپس از مدیریت محترم عامل فولاد خراسان درخواست گردید تا به ایراد سخنرانی بپردازند
عناوین مطالب در سخنرانی جناب آقای مهندس احمدی
1. تقدیر از جناب آقای حداد و تلاش های ایشان در جهت رشد شرکت و خروج از بحران
2. توصیه به بهره گیری از تجارب 12 ساله جناب آقای حداد در فولادیار و مجتمع فولاد خراسان
3. خیر مقدم به جناب آقای موسوی و آمادگی ایشان در خصوص رو برو شدن با چالش ها وشرایط خاص و منحصر به تعاونی ها
4. توصیه به استفاده بهتر و بیشتر از فرصت های خوب و پتانسیل های تعاونی فولادیار در کنار مجتمع فولاد خراسان
5. تاکید بر رعایت و دقت بیشتر در مسائل حاشیه ساز و برخورد قاطع با پرسنل خاطی از طریق سازمان های ذیصلاح مانند اداره کار و اداره صنایع با توجه به انتشار سرعت اخبار در شبکه های اجتماعی و اینترنت و سوء تعبیر های رسانه های خارجی
6. حمایت از تعاونی فولادیار موجب جلب توجه سازمان ها و دستگاه های نظارتی شده در صورتی که فولادیار از نظر ما یک شرکت در کنار شرکت های دیگر می باشد و باید بصورت قانونی در مناقصات رقابتی شرکت کند
7. تاکید ویژه بر عدم تقسیم سود به جهت رشد سریع تر و بالا بردن سطح شرکت در کشور و به ویژه هم سطح شدن با شریک تجاری فولادریل توس از طریق سرمایه گذاری در بخش خرید واگن تا حدنصاب قابل قبول 600 واگن
8. تقدیر از فعالیت شرکت عمران گستر با مدیریت خوب جناب آقای مهندس تاجیک
9. توصیه به سرمایه گذاری در خرید مجموعه رفاهی در شمال کشور از طریق بخش گردشکری فولادیار و شرکت در مناقصات مجتمع فولاد خراسان در این خصوص.


در قسمت پایانی جلسه هدایایی به رسم قدردانی از تلاشها و زحمات توسط مدیر عامل فولاد خراسان به جناب آقای حداد تقدیم گردید و بصورت دستجمعی عکس یادبود گرفته شد.

ادامه مطلب
فولادیار میزبان معاون وزیر تعاون و کارو امور اجتماعی.

جلسه بازدید و هم اندیشی دکتر کلانتری و دکتر میرزایی معاونین محترم تعاون و مالی اقتصادی وزارت تعاون ، رفاه ،کاروامور اجتماعی با هیات مدیره و مدیران عامل گروه شرکت های تعاونی فولادیار روز پنج شنبه مورخ 12 اسفند ماه 1395 در محل دفتر مرکزی گروه شرکتهای فولادیار

ادامه مطلب
واگن های جدید لبه بلند فولادیار امسال روی ریل می افتند.


50 واگن باری جدید به ناوگان حمل و نقل ریلی «گروه تعاونی فولادیار» اضافه شد.
به گفته مدیرعامل گروه شرکت های تعاونی فولادیار، این 50 واگن تازه خریداری شده، که با آرم گروه شرکت های تعاونی فولادیار متمایز گردیده اند، تا پایان سال به طور کامل به ظرفیت حمل و نقل ریلی این شرکت افزوده خواهند شد.
قاسم حداد با اعلام این که 30 عدد از واگن ها در حال حاضر به ناوگان حمل نقل ریلی پیوسته، افزود: بقیه این واگن ها درحال تحویل است و تا پایان امسال به شرکت تحویل می شود.
حداد افزود: گروه تعاونی فولادیار در راستای شعار سال 1395، که با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»نام گذاری گردیده و به منظور حمایت از تولیدات داخلی، تمام واگنهای خریداری شده را از شرکت ایرانی «آروین تبریز» به سازندگی شرکت «واگن سازی پارس» خریداری نموده است.
به گفته وی ارزش این واگن ها 13 میلیارد و پانصدمیلیون تومان است که 10درصداز این مبلغ به صورت نقدی پرداخت شده است و باقی مانده آن با اقساط سه ساله پرداخت خواهد شد؛ که تا کنون دو قسط آن نیز پرداخت شده است.
مدیرعامل گروه تعاونی فولادیار یکی از مزایای خرید واگن های نو را برخورداری ازمعافیت های قانونی دانست و یادآور شد: با توجه به ساخت داخل ونو بودن، این واگنها تا میزان 4میلیون «تن-کیلومتر» حمل بار، از پرداخت حق دسترسی به شبکه ریلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران معاف می باشند که از محل این معافیت 27درصد مبلغ خرید واگن ها برگشت داده می شود.

ادامه مطلب
گروه شرکت های تعاونی پنجمین لوح تقدیرتعاونی برتر استان را دریافت کرد.

گروه شرکت های تعاونی پنجمین لوح تقدیرتعاونی برتر استان را دریافت کرد

گروه شرکت های تعاونی فولادیار دیروز 15 شهریور ماه برای پنجمین سال تعاونی برتر استان شد و لوح و تندیس تقدیر تعاونی برتر استان را از مدیر کل تعاون استان در سالن همایش های اداره کار و امور اجتماعی دریافت کرد.گروه شرکت های تعاونی فولادیار این موفقیت ارزنده را به کلیه سهامداران گرامی ، اعضای محترم هیات مدیره و پرسنل زحمت کش این شرکت تبریک گفته و امید است که با حمایت همه شما سهامداران و مدیران و پرسنل این نوار موفقیت ها ادامه یابد .

ادامه مطلب
ادامه همکاری های شرکت فولادریل توس و راه آهن حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولادیار روز چهارشنبه مورخ 25 فروردین 95 جلسه ای با حضور جناب آقای پور بصیر مدیرعامل صندوق پس انداز کارکنان راه آهن حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران و جناب آقای انتظاری مدیرعامل شرکت  راه آهن حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران و اعضا هیات مدیره و مدیرعامل گروه شرکت های تعاونی فولادیار و مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان جناب مهندس احمدی در محل اتاق جلسات مجتمع فولادخراسان با هدف ادامه همکاری ها در بخش حمل و نقل ریلی برگذار و ادامه جلسه درساختمان اداری شرکت فولادیار ادامه یافت.که در این جلسه طرفین بر ادامه همکاری های حمل و نقل ریلی محصولات و مواد اولیه مجتمع فولادخراسان تاکید نمودند.

ادامه مطلب
گروه شرکتهای تعاونی فولادیار به عنوان کارفرمای نمونه استان خراسان رضوی توسط سازمان تامین اجتماعی معرفی گردید..

گروه شرکتهای تعاونی فولادیار
به عنوان کارفرمای نمونه استان خراسان رضوی توسط سازمان تامین اجتماعی معرفی گردید.

پنجمین همایش تکریم ازکارفرمایان نمونه استان خراسان رضویازمنظرسازمان تامین اجتماعی روزشنبه مورخ 25/02/1395درسالن همایش های اداره کل سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی باحضورجناب آقای دکتراعتصامی معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تامین اجتماعی،جناب آقای احمدی مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی،جناب آقای قوامی مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان رضوی به همراه برخی ازمقامات ومدیران استانی وباحضورتشکل ها وکارفرمایان نمونه استان برگزارگردید.
دراین همایشگروه شرکتهای تعاونی فولادیارموفق شدضمن حضوردرجمع 26 کارفرمای نمونه معرفی شده توسط شعب شهرستان،درجمع 4 کارفرمای نمونه استانی نیزقرارگیرد. ولوح وتندیس کارفرمای نمونه رادریافت نماید.
دراین همایش جناب آقای قوامی ضمن خیرمقدم به حاضرین،کارفرمایان را شرکای اصلی تامین اجتماعی نامیدند وبرخی ازفعالیتهای اجرایی واداری که منجربه تسهیل ارتباط بین کارفرما وتامین اجتماعی شده رابرشمردند.
آقای قاسم حداد مدیرعامل گروه شرکتهای تعاونی فولادیاردراین جلسه بعنوان نماینده کارفرمایانضمن تشکرازبرگزارکنندگان این همایش وبا ذکرفعالیتهای مثبت انجام شده درتسهیل ارتباط بین کارفرمایان وسازمان تامین اجتماعی،عنوان نمودند که باتکیه برتعامل میتوان فضایی صمیمی ناشی ازتفاهم ودرک متقابل بین سازمان تامین اجتماعی وکارفرمایان ایجادکرد.
همچنینآقای دکتراعتصامی معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیزباذکراین که ارتباط فرهنگی واجتماعی باشرکاءاجتماعی یعنی کارفرمایان،بیمه شدگان وبازنشستگان بوجودآمده،شفافیت وتکیه براعتمادسازی راراه اعتلاءوارتقاءتامین اجتماعی درکشوربرشمردندوبه نقش بااهمیت کارفرمایان درتامین منابع مالی سازمان برای انجام تعهدات سازمان تاکیدنمودند .
دراین جلسه معاونین: منابع انسانی واموراجتماعی وبرنامه ریزی و فناوری فولاد خراسان و رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی فولادیارنیز حضورداشتند.
آقای کوثری مدیر مالی شرکت فولادیار، استفاده کارفرمااز:
- سیستم مکانیزه -ارسال بموقع لیست پرداخت حق بیمه - رعایت استاندارهای ایمنی وبهداشتی درمحیط کار
ودرمجموع حفظ وصیانت کامل ازنیروی شاغل راازمهمترین شاخص های انتخاب کارفرمای نمونه توسط سازمان تأمین اجتماعی اعلام نمودند.
نامبرده اشاره نمود برای انتخاب کارفرمایان نمونه،کارگاه ‌های استان براساس تعدادکارگران شاغل درآنهابه ٤ سطح:
یک تا ٥ نفر،٥ تا ٥٠ نفر،٥١ تا ٢٠٠ نفروبالای ٢٠٠ نفرکارگرتقسیم می ‌شوندوازهرسطح وبا درنظرگرفتن
11 شاخص مورد نظرسازمان تامین اجتماعی یک کارفرما انتخاب وبه عنوان کارفرمای نمونه استانی معرفی ومورد تقدیرقرارمی گیرد.

ادامه مطلب
طرح پوشش دپو های میلگرد درسایت مجتمع فولادخراسان.

پوشش حدود 70 دپو با کاور ضد آب جهت حفاظت از زنگ زدگی میلگرد توسط شرکت کوشا شرق فولادیار با هماهنگی دستگاه نظارت ، معاونت بازرگانی و بهره وری مجتمع فولاد خراسان ظرف مدت 10 روز با برآورد زمانی دقیق اجرا و بر روی دپو ها نصب گردید.

ادامه مطلب
حضور پرسنل شرکت فولادیار در مراسم استقبال از شهدای منا.

پرسنا گروه شرکت های تعاونی فولادیار با حضور در مراسم استقبال از شهدای منا ابراز همدردی خود را از این فاجعه جانگداز به بستگان و آشنایان این مصیبت اعلام و برای شادی روح شهدا دعا و فاتحه  خوانده و بی کفایتی آل سعود را در اداره مراسم حج مجکوم نمودند و در خاتمه انزجارخود را از حکومت آل سعود اعلام نمودند

ادامه مطلب
کارکرد جرثقیل ها در شش ماهه اول سال.

کارکرد جرثقیل نیز از پروژ ه های در حال اجرای شرکت کوشاشرق فولادیار می باشد که در شش ماه اول سال نسبت به زمان مشابه در سال قبل به شرح ذیل می باشد.

 کارکرد جرثقیل جهت امورات محوله داخل سایت
سال 93    : 241 ساعت

سال 94 :   189 ساعت


و تخلیه تجهیزات فولاسازی 2

در سال 93     :149 ظرفیت
ئر سال 94     :115 ظرفیت     

ادامه مطلب
فولادیار چهارمین بار تعاونی برتر شد.

     شرکت تعاونی فولادیار در سه دوره، در سالهای 86، 91، و 92 عنوان تعاونی برتر استانی را کسب نموده بود و برای نخستین بار ضمن کسب مجدد عنوان تعاونی برتر استانی، موفق به کسب عنوان تعاونی برتر ملی در سال 1394 شد.
آقای قاسم حداد مدیرعامل شرکت تعاونی فولادیار ضمن اعلام این خبر افزود: شرکت تعاونی فولادیار امسال در بین 12 تعاونی برتر استان و نیز در بین 30 تعاونی برتر ملی قرار گرفت. در سال جاری از بین 540 تعاونی شرکت کننده در این جشنواره در استان خراسان رضوی 12 تعاونی بعنوان تعاونی برتر استانی انتخاب شدند که مدارک تعاونی های برتر استانی به همراه تعاونی های برتر سایر استانها برا ی بخش داوری ملی به کمیته های تخصصی داوری ارسال می گردد که از بین آنها 30 تعاونی بعنوان تعاونی های برتر ملی انتخاب گردیدند.
آقای حداد از جانب خود و هیات مدیره گروه شرکتهای تعاونی فولادیار و همچنین به نمایندگی از اعضاء این تعاونی، از حمایتهای همه جانبه جناب آقای مهندس احمدی مدیرعامل محترم مجتمع فولادخراسان، قائم مقام جناب آقای افخمی و معاونین ایشان و همچنین از حضور ایشان در هر دو جشنواره استانی و ملی که علیرغم مشغله های کاری و تنها به جهت پشتیبانی از بخش تعاون صورت گرفت، تشکر و قدردانی نمودند.
به گزارش طنین جشنواره تعاونی های برتر با هدف شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون و به منظور فراهم نمودن زمینه های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی و نمونه پرروی در بخشهای مختلف اقتصادی در کل کشور، در شهریور ماه هر سال و برای معرفی تعاونی های برتر ملی برگزار می گردد.
این جشنواره در 16 شهریور ماه در سالن تلاش صدا و سیما و با حضور جناب آقای دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مقامات کشوری برگزار گردید.
در دهمین جشنواره تعاونی های برتر، تعاونی ها در 5 محور اقتصادی و مالی، کارآفرینی و اشتغال، صادرات و ارز آوری، توسعه منطقه ای و توانمند سازی و رفاه اجتماعی ممیزی گردیدند که شرکت تعاونی فولادیار در حوزه اقتصادی و مالی عنوان تعاونی برتر ملی را در سال 1394 کسب نمود.

ادامه مطلب
پیام تبریک هیات مدیره و مدیر عامل.

هفته تعاون و انتخاب گروه شرکت هاي تعاوني فولاديار به عنوان تعاوني برتر ملي درسطح کشور 
و دريافت تنديس و لوح تعاوني برتر استان خراسان رضوي  درسال 93
به کليه همکاران و سهامداران گرامي تبريک مي گوييم .
مدير عامل و هيات مديره

ادامه مطلب
فولادیار 50 واگن ملکی به ناوگان حمل و نقل ریلی افزود.


به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های تعاونی فولادیار:
گروه تعاونی فولادیار در مرداد ماه سال جاری در راستای استفاده بهینه از سرمایه همکاران فولاد خراسان و افزایش امکانات و دارایی های سرمایه ای شرکت، اقدام به عقد قراردادی با شرکت واگن سازی پارس نموده که بر اساس آن شرکت یادشده عملیات ساخت و تحویل 50 دستگاه واگن لبه بلند را آغاز و ظرف 5 ماه آینده به انجام خواهد رساند.
آقای حداد (مدیر عامل شرکت تعاونی فولادیار) با بیان این که این واگن ها با توجه به نوع و ساختار آن بیش از هر چیز می تواند برای حمل گندله و آهن اسفنجی و خدمات حمل و نقل مورد نیاز مجتمع فولاد خراسان به کارگیری شود، افزود: برای اجرای این قرارداد مبلغ 13.5 میلیارد تومان از محل تسهیلات ویژه تولیدی که دارای سود پایین و مدت بازپرداخت سه ساله است، تامین اعتبار شده که با توجه به اختصاص سرمایه به شرکت تعاونی فولادیار، مزایای آن برای سهام داران این گروه تعاونی بسیار ارزشمند است.
مهندس سروری (رئیس هیات مدیره) شرکت فولادیار پیش از این نیز از طریق شرکت حمل و نقل ریلی فولادریل توس اقدام به خرید یکصد واگن باری نموده بود که بخشی از آن هم اکنون در شبکه حمل و نقل ریلی کشور فعال است و این 50 واگن جدید در مالکیت گروه اصلی تعاونی فولادیار و 100 درصد آن جزو سرمایه خود شرکت خواهد بود.
به گفته وی نخستین بخش از واگن های سفارشی جدید که قرارداد آن 25 مردادماه به امضا رسیده است تا 120 روز آینده تحویل فولادیار خواهد شد.
گفته می شود با توجه به چشم انداز افزایش ظرفیت تولید در فولاد خراسان، فراهم کردن زیرساخت های لازم از جمله در حوزه حمل ونقل یکی از ضرورت هایی است که باید به آن توجه ویژه شود. از جمله بر اساس نظرکارشناسان، در آینده برای حمل مواد اولیه و محصولات فولاد خراسان دست کم افزایش 1000 دستگاه واگن ریلی به ظرفیت حمل و نقل ریلی کشور مورد نیاز خواهد بود.

ادامه مطلب

کلیه حقوق کپی رایت © 2019 برای ثبت گروه شرکت های تعاونی فولادیار محفوظ است